توری پلیسه جدید فروشش در یزد ممنوع اعلام شد

همیشه توری پلیسه جدید پشه ها چیزی جز حشرات مزاحم تابستانی هستند مطمئنا، هیچ یک از ما دوست نداریم گزش های خارش دار داشته باشیم، اما به ندرت در نتیجه از مرگ می ترسیم.

اما باور کنید یا نه، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) تخمین می زند که هر ساله حدود 1500 مورد مالاریا در ایالات متحده تشخیص داده می شود.

اکثریت قریب به اتفاق این موارد احتمالا مسافران و مهاجرانی هستند که از جنوب صحرای آفریقا و آسیای جنوبی باز می گردند، جایی که احتمال انتقال مالاریا بیشتر است.

با این حال، مالاریا موضوعی نیست که آمریکایی ها باید نادیده بگیرند. در سال 2015، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که 214 میلیون مورد بالینی مالاریا و 438000 مورد مرگ و میر وجود دارد که بیشتر آنها کودکان در آفریقا هستند.

در سرتاسر جهان، پشه بند ابزاری کلیدی برای جلوگیری از شیوع بیماری های منتقله از طریق پشه است پشه‌بندها یا توری‌های تخت، تورهای خوبی هستند که روی در، پنجره یا (معمولاً) تخت آویزان می‌شوند.

توری

تا از افراد داخل آن در برابر نیش پشه و بیماری‌های اغلب کشنده ای که حشرات حمل می‌کنند محافظت کنند.

پشه ها انواع ویروس ها و انگل ها را پخش می کنند که می توانند باعث بیماری هایی مانند چیکونگونیا، دنگی، زیکا، نیل غربی، آنسفالیت و مالاریا شوند.

واکسن مالاریا اثربخشی متغیری دارد و هیچ واکسنی برای سایر بیماری‌های منتقله از طریق پشه مانند موارد ذکر شده در بالا وجود ندارد. پشه بندها به ویژه در محافظت از آسیب پذیرترین گروه ها مهم هستند.

زنان باردار و کودکان زیر پنج سال. نیش ساده پشه می تواند منجر به بیماری های ویرانگر و حتی مرگ به ویژه برای این گروه ها شود.

تورهای تخت ساخته شده از پلی استر، پلی اتیلن یا پلی پروپیلن، مانعی محافظ در اطراف افرادی که زیر آنها می خوابند ایجاد می کند. پشه بندها وقتی با حشره کش پیرتروئیدی پیش درمان شوند، حشرات را به بهترین نحو از بین می برند.

به گفته CDC، اگر بیش از نیمی از یک جامعه از توری بستر حشره کش (ITN) استفاده کنند، تعداد پشه ها در منطقه و طول عمر آنها کاهش می یابد. CDC می گوید.

این می تواند از همه اعضای جامعه محافظت کند، حتی اگر آنها از توری تخت استفاده نمی کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.